Automaatiokeskukset, pumppaamot ja vesilaitosohjaimet

Automaatiokeskukset, pumppuohjaimet ja vesilaitosohjaimet teollisuuden, vesihuollon ja kunnallistekniikan tarpeisiin.

Teoteamin valikoimaan kuuluvat automaatiokeskukset, pumppaamoiden ohjausratkaisut sekä vesilaitosohjaimet erilaisiin teollisuuden, vesihuollon ja kunnallistekniikan kohteisiin. Tuotteet suunnitellaan käyttötarkoituksen mukaan ja varustetaan tarvittavilla ohjaus-, valvonta- ja mittaustoiminnoilla.

Valikoimasta löytyy ratkaisuja niin yksittäisten laitteiden ohjaukseen kuin laajempien prosessien hallintaan. Tarvittaessa tuotteet voidaan toimittaa osana suurempaa kokonaisuutta, johon kuuluvat myös suunnittelu, asennus ja käyttöönotto.

Automaatiokeskukset

  • Siemens I/O-50 S7-1500ST -sarjan logiikalla
    • Toimitusaika n. 9 kk
  • Unitronics US-104 -paneelilogiikka I/O-16/8/4/2, DI/DO/AI/AO
    • Heti saatavilla
  • Schneider M340 -sarjan logiikka I/O-50
    • Toimitusaika n. 3 kk
    • Hinta alkaen 4800 € (alv 0 %)

Saatavilla myös kosketusnäytöllisiä automaatiokeskuksia

Pumppuohjaimet

Meiltä saat nykyaikaisen pumppaamotekniikan, pumppuohjaimet kahdelle tai useammalle pumpulle ja monipuoliset vedenmittauslaitteet perinteisiin kohteisiin.

  • SM-35, standardimallinen kahden pumpun ohjain
    • Hinta alkaen 1890 € (alv 0 %)
  • SCU-65, kolmen tai useamman pumpun ohjain
    • Hinta alkaen 2870 € (alv 0 %)

SM-35 soveltuu erinomaisesti käytettäväksi esimerkiksi saneerauskohteisiin.

Vesilaitosohjaimet

Meiltä saat vesilaitosohjaimet pienvesilaitoksille kohteen vaatimusten mukaisesti toteutettuna. Nämä kosketusnäytölliset ohjaimet soveltuvat myös teollisuuden automaatio-ohjaukseen.

  • US-104-vesilaitosohjain, pienvesilaitos
    • Hinta alkaen 4800 € (alv 0 %)

Ota yhteyttä

Kysy lisätietoja tuotteista tai apua sopivien ratkaisujen valintaan – autamme mielellämme.

Yhteydenotto